Kaldewei

Jedinečnosť v smaltovanej oceli


História nemeckej firmy Franz Kaldewei GmbH & Co. siaha až do roku 1918, kedy začala vyrábať smaltované polotovary (napr. vane na pranie a kuchynské panvice). V roku 1928 nastúpil do firmy syn Franza Kaldeweia Henrich a začal presadzovať výrobu prvej kúpeľňovej vane, čo sa podarilo v roku 1934. V tom období sa vane zvarovali z niekoľkých častí, čo bolo veľmi náročné a nákladné. V  roku 1958 sa firme KALDEWEI podarilo vyrobiť prvú “bezošvú” kúpeľňovú vaňu, čo znamená že bola z jedného kusu plechu bez spojovacích zvarov. Vďaka tomu si kúpeľňové vane KALDEWEI získali obrovskú popularitu a za necelé desaťročie takmer úplne vytlačili z trhu vane liatinové, ktoré sa dovtedy používali.

Franz Dieter Kaldewei, ktorý riadi firmu od roku 1973 ju doviedol medzi najpokrokovejších výrobcov kúpeľňových a sprchových vaní v rámci Európy. Patentovaná smaltovaná oceľ KALDEWEI s hrúbkou 3,5mm so samočistiacim perličkovým efektom sa stala novým symbolom kvality.

Dôležitým pilierom konkurencieschopnej výroby je okrem náročného dizajnu v maximálnej kvalite aj orientácia na ochranu životného prostredia, čo dokazuje aj zameranie sa na výhradne prírodné recyklovateľné materiály – oceľ a smalt. KALDEWEI je jediným výrobcom s vlastným oddelením vývoja smaltu a jeho následnou výrobou.

Výrobná paleta KALDEWEI pozostáva najmä  z kúpeľňových a sprchových vaní, sprchových zásten, rôznych montážnych systémov a príslušenstva k sanitárnej technike.

Kúpeľňové štúdio AQUATICA® ako obchodný partner firmy KALDEWEI vám môže ponúknuť výhodné ceny aj pre ďalší predaj. Ak ste obchodná, stavebná alebo montážna firma, neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si výhodné obchodné podmienky.

Na stiahnutie: KALDEWEI_cennik_2019.pdf