CERESIT


História firmy Henkel sa datuje až do roku 1876, keď zakladateľ firmy, mladý obchodník so záujmom o vedu, Fritz Henkel predal svoj prvý „Univerzálny prací prostriedok“ a „Univerzálny čistiaci prostriedok“ na báze kremičitanu. Spoločnosť postupne rozšírila svoj sortiment o telovú, vlasovú a profesionálnu kozmetiku a lepidlá pre spotrebiteľov i remeselníkov. V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť Henkel Slovensko, spol. s r.o. od roku 1991. Henkel Slovensko na našom trhu ponúka produkty viac ako 50 značiek a zamestnáva približne 450 ľudí.

V priebehu niekoľkých posledných rokov bolo možné zaznamenať veľmi rýchly vývoj nových výrobných technológii, materiálov a pracovných postupov. Rovnako je tomu i v oblasti produktov označovaných ako stavebná chémia.

Stavebné diela musia spĺňať náročné požiadavky z hľadiska funkčného i ekonomického, pre rozličné oblasti stavebníctva, či už ide o objekty bytové, občianske alebo priemyselné. Iba vzájomné zladenie kvalitných materiálov s dokonale prepracovanou technológiou uskutočňovaných prác dokáže splniť náročné požiadavky investorov a užívateľov. Produkty Ceresit, začlenené v jednotlivých systémoch, sa vyznačujú vzájomnou podobnosťou fyzikálnych a chemických vlastností, čím je zabezpečená dokonalá spolupráca všetkých vrstiev.

Na stiahnutie: CERESIT_katalog_2018.pdf